A A A

Manicure manikiur


JAK WYKONAĆ PRAWIDŁOWO MANICIURE ( manikiur ):


Należy pamiętać że przeciwwskazaniem do wykonania maniciuru są: grzybica, drożdżyca, stany zapalne i infekcje.

1. Dokładnie zmywamy lakier do paznokci

2. Obcinamy paznokcie, ale nie za krótko, a następnie opiłowujemy je zgodnie z kształtem pasującym do naszych paznokci i palców a także pracy którą wykonujemy.

3. Jeżeli skórki będziemy tylko odsuwać to czynnością, którą należy wykonać w następnej kolejności jest nałożenie preparatu złuszczającego skórki i zostawiamy go na czas podany na używanym w tym celu preparacie.

4.Delikatnie odsuwamy skórki drewnianym patyczkiem.

5. Płuczemy palce w wodzie aby zmyć resztki odsuwanych skórek.

6. W dłonie wcieramy odżywczy krem do rąk.

7. Przemywamy paznokcie zmywaczem aby usunąć resztki kremu do rąk.

8. Malujemy paznokcie lakierem bezbarwnym, a następnie wybranym kolorem, w ten sposób ochronimy nasze paznokcie przed żółtym zabarwieniem. Należy pamiętać , że pomiędzy nałożeniem jednej a drugiej warstwy lakieru trzeba odczekać aby lakier dobrze wyschną. Pomalowane paznokcie możemy ozdobić naklejając kolorowe naklejki, których szeroką gamę wzorów znajdziemy w sklepach kosmetycznych, lub zrobić mały wzorek specjalnymi lakierami do zdobienia paznokci, które również są dostępne w sklepach kosmetycznych. Jeżeli skórki będziemy wycinać cążkami to zamiast nakładać na nie preparaty złuszczające je, to czynność tę należy zastąpić moczeniem w kąpieli mydlanej, a następnie delikatnie odsuwamy skórki i nakładamy wazelinę lub tłusty krem na wszystkie skórki wokół paznokcia. Bezpośrednio przed wycięciem skórek w danym palcu, ścieramy wacikiem wazelinę a następnie delikatnie wycinamy skórki.

Kształty paznokcia:

- kształt owalny lub owalny ostro zakończony
- jest najlepszy dla palców krótkich ponieważ go wysmukla, wymaga dłuższego paznokcia, najlepiej wygląda w kształcie wydłużonego migdała. Lakier nakładamy na całą płytkę paznokciową.

- kształt szpiczasty
- jest najbardziej odpowiedni do mocnych paznokci, ponieważ wspomagające boki trzeba mocno opiłować, pomaga wydłużyć krótkie palce.

- kształt kwadratowy -
zalecany jest przy dłuższych jak i krótszych palcach, wymaga jednak wąskiej płytki paznokciowej. Jeżeli chcemy wysmuklić palce to malujemy sam środek.

- kształt zaokrąglony -
zalecany przy długich szczupłych palcach, ponieważ optycznie je skraca, kształt ten nadajemy przy krótkich paznokciach. 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com