A A A

Ćwiczenia na biust

Ważne porady:
- Na początku ćwiczeń zrób małą rozgrzewkę, aby nie naciągnąć mięśni w trakcie ćwiczeń. Niech to będą wymachy, naciąganie.
- Po skończonych ćwiczeniach również nie zapomnij o rozciąganiu.
- W trakcie ćwiczeń oddychaj, powoli wykonując ćwiczenie.
- Jeśli rozpoczynasz ćwiczenia – ogranicz się do 5 powtórzeń. Z biegiem czasu dodawaj powtórzenia.
- Jeśli odczujesz ból przerwij ćwiczenia!

1 - Ćwiczenie
Klęknij na ziemi i podeprzyj się z przodu. Pozycja z podporem na dłonie rozstawionych na odległość ramion. Wykonujemy minimum 6 razy. Nie zapominaj, aby plecy były w linii prostej z kończynami dolnymi.

 


Możesz również wykona to ćwiczenia na dużej piłce, ale pamiętaj aby wraz z ugięciem rąk, nogi szły do góry, tak aby cały czas zachowywać linie prostą pleców z kończynami dolnym. 

 

 

 

 2 - Ćwiczenie

Kładziemy się na piłce - tak jak na obrazku i zachowując proste plecy wyginamy ręce w bok i w przód. Ćwiczenie powtarzamy parę razy.

3 - Ćwiczenie. To ćwiczenie wykonujemy z hantlami. Stań w lekkim rozkroku. Unieś ręce na wysokości ramion. Trzymając w ręku hantle łącz przedramiona przed sobą. Kolejno je oddalaj. Powtórz 10 razy. Pamietaj o oddechu. Jeżeli odczujesz ból - przerwij!

 

 

 

 

 
4 - Ćwiczenie

Stajemy w lekkim rozkroku, unosimy dużą piłkę nad głową. I przenosimy ją raz w prawo raz w lewo. To ćwiczenie jest świetne również na partie mięśni brzucha. Następnie trzymamy uniesioną piłkę nad głową i powoli przenosimy przed siebie. Wracamy. Powtarzamy 10 razy oba ćwiczenia.

5 - Ćwiczenie
W kolejnym ćwiczeniu potrzebować będziemy mniejsza piłkę. Usiądź wygodnie po turecku. Umieść piłkę w obu dłoniach i próbuj ściskać ją jak najmocniej licząc do 5. Następnie odpocznij i powtórz ćwiczenie 10 razy.

 

 

 

 

 


Po ćwiczeniach - porozciągaj się - to ważne.

Pamietaj , że oprócz ćwiczeń -  pływanie jest również świetnym lekarstwem na zdrowe i jędrne piersi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com