A A A

Uszkodzenia włosa


Jedną z przyczyn uszkodzenia włosa jest zniszczenie jego osłonki, którą pokryte są włosy od zewnątrz. Włosy pozbawione zewnętrznej osłonki bardzo łatwo uszkadzają się, gdyż łuski przestają do siebie przylegać i pozwalają przenikać do wnętrza zanieczyszczeniom oraz szkodliwym substancjom chemicznym. 

Uszkodzenie włosa może nastąpić pod względem światła i słońca (promienie UV), a także zbyt częstego mycia silnymi szamponami, suszenia włosów elektryczną suszarką i działania większości chemicznych zabiegów upiększających.

Źródłem poważnych uszkodzeń włosów są środki stosowane do odbarwiania włosów. Większość środków koloryzujących zawiera amoniak, który odchyla zewnętrzne łuski włosa, następnie wprowadzone są do jego wnętrza barwniki, uaktywnione pod wpływem czynnika utleniającego. Preparaty do trwałej ondulacji zawierają bardzo silne związki utleniające i redukujące, które niszczą naturalne wiązania chemiczne wiążące włókna keratyny. Zabiegi te powodują uszkodzenie struktury włosów, rozdwajanie się końcówek, kruchość i łamliwość.

Niewłaściwie wykonana trwała może uszkodzić włosy, na poziomie samego korzenia i stać się powodem ich trwałego zniszczenia.


 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com